Skip to main content

Odczytywanie dokumentów

O produkcie

Skanowanie dokumentów i odczytywanie w SaldeoSMART

Plik z fakturami w PDF wygenerowanymi z programu do fakturowania lub magazynowego dodajesz do aplikacji.
Jeśli faktury otrzymujesz w wersji papierowej, nie musisz skanować każdej z nich pojedynczo. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem skanujesz paczkę dokumentów do jednego pliku.
SaldeoSMART podzieli plik na pojedyczne faktury i odczyta z nich dane: kontrahenta, numer, daty (wystawienia, zakończenia dostawy / wykonania usługi, termin płatności), pozycje towarowe oraz kwoty (netto, brutto i VAT w rozbiciu na stawki).

Weryfikacja i kategoryzacja dokumentów

Przy każdym dokumencie pojawia się informacja o ilości rozpoznanych danych.
Dzięki łatwemu w obsłudze podglądowi dokumentu można szybko nadać dokumentom kategorie, zgodnie z późniejszą zasadą ich księgowania w programie księgowym.
Nie trzeba sięgać po papierowe faktury – ich podgląd jest widoczny na monitorze.

Eksport dokumentów do programu księgowego lub JPK

Z SaldeoSMART pobierany jest plik do importu – zgodny z programem księgowym, na którym pracuje księgowy.
Dzięki schematom importu dostosowanym do nadanych wcześniej kategorii dokumentów, proces importu jest szybki i skuteczny.
Dodatkowo mamy szybki dostęp do podglądu dokumentu bezpośrednio w programie księgowym.
SaldeoSMART umożliwia także eksport dokumentów wraz z pozycjami z faktury do pliku JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

NOWOŚĆ! Odczytywanie pozycji towarowych i eksport dokumentów do JPK

Dzięki SaldeoSMART nie musisz ręcznie przepisywać wielu pozycji z jednej faktury do swojego programu – pozycje towarowe odczyta dla Ciebie SaldeoSMART. W ramach pozycji towarowych odczytywane są takie informacje jak: kod producenta (jeśli występuje), nazwa towaru, ilość, jednostka, cena jednostkowa, stawka VAT, wartość netto i brutto.
Odczytywanie pozycji jest połączone z pobieraniem dokumentów do formatu JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego).

Elektroniczne archiwum dokumentów

Raz dodany dokument do SaldeoSMART jest zawsze dostępny dla księgowego, pracowników biura rachunkowego i ich Klientów – 24h/dobę, z każdego miejsca na świecie. Dzięki systemowi automatycznego odczytywania faktur, dokumenty są dokładnie opisane, co powoduje, że ich późniejsze wyszukiwanie jest szybkie i proste.
Odczytywanie pozycji jest połączone z pobieraniem dokumentów do formatu JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego).

Korzyści

Wzrost wydajności dzięki równoległej pracy

Podczas gdy SaldeoSMART pracuje nad odczytywaniem faktur, pracownik może zajmować się innymi zadaniami, np. obsługą klienta, przygotowaniem deklaracji. W ten sposób jednocześnie wykonywane są dwie czynności, co bez pomocy programu nie byłoby możliwe.

Oszczędność czasu

Program pozwala na wprowadzenie do programu księgowego większej ilości dokumentów w krótszym czasie. Praca na skanach pozwala uniknąć konieczności sięgania po dokumenty papierowe i sprawdzania czy wprowadzone dane zgadzają się z wersją papierową.

Redukcja kosztów związanych z wprowadzaniem dokumentów

Korzystanie z systemu automatycznego odczytywania dokumentów przyspiesza pracę księgowego. Pozwala to na obniżenie kosztów związanych z wprowadzaniem dokumentów, co w skali roku daje duże oszczędności.

Uporządkowane archiwum dokumentów

Firma, biuro rachunkowe oraz jego Klienci zyskują dostęp do uporządkowanego i przejrzystego elektronicznego archiwum dokumentów. Dzięki temu odnajdywanie potrzebnych informacji jest znacznie szybsze.

Skontaktuj się z nami