Skip to main content

Panel Kontrahenta

Bezpłatna wersja Pakietu Moja Firma, umożliwiająca wystawianie faktur przez firmę oraz odbieranie i archiwizację dokumentów kosztowych

Automatyczne odbieranie faktur od innych Użytkowników SaldeoSMART

Panel Kontrahenta umożliwia automatyczne odbieranie i archiwizowanie faktur wystawionych w SaldeoSMART, przez co staje się dedykowanym, bezpiecznym panelem online do odbioru tych dokumentów. Utworzenie automatu oznacza, że wszystkie faktury od danego kontrahenta są dodawane bezpośrednio do archiwum dokumentów, bez konieczności klikania w link, pobierania i logowania się do systemu. Jednocześnie przesyłany jest mail z informacją, że w archiwum pojawiła się nowa faktura. W systemie jest także możliwość wygenerowania elektronicznego przelewu, aby móc opłacić otrzymane faktury bez konieczności pobierania ich na dysk komputera.

Dostępne funkcje

Program do fakturowania – wystawianie do 5 faktur miesięcznie, dotyczy zarówno faktur VAT, jak i dla nie-vatowców, zaliczek, korekt czy faktur cyklicznych. Wystawione faktury można przesyłać mailem bezpośrednio do kontrahenta. Z programu można także wysyłać przypomnienia o płatności za faktury i wezwania do zapłaty. Wystawianie faktur posiada także funkcję szybkich płatności, czyli bezpieczne i wygodne przelewy online, dzięki którym odbiorca faktury może błyskawicznie opłacić otrzymaną fakturę.

Elektroniczne archiwum dokumentów – załączanie skanów dokumentów księgowych pozwala stworzyć bazę dokumentów dostępną w jednym miejscu 24h/ dobę. W ramach e-archiwum dokumentów kosztowych firma ma także dostęp do funkcji odczytywania do 5 stron faktur na miesiąc. Bezpieczeństwo i poufność danych zapewnia szyfr SSL, dzięki czemu elektroniczne archiwum dokumentów jest najlepszym miejscem dla danych.

Bieżący bilans zysków i strat – tworzony w oparciu o faktury sprzedażowe i kosztowe. Na bieżąco prezentuje szacunkowy wynik firmy w danym miesiącu, dając w każdym momencie miesiąca wgląd w zyskowność firmy.

Eksport faktur do pliku JPK_FA – funkcja dostępna dla faktur sprzedażowych od grudnia 2017 roku. Od 1 lipca 2018 r. obowiązuje przesyłanie pliku JKP_FA na żądanie organów podatkowych we wskazanym przez nie terminie.